video pohled na komentátory

Jak komentují zápas Minnesota - Edmonton? PŘÍMÝ PŘENOS

Tomáš Borovec a Filip Šedivý
Zdroj: Nova Sport

Už se z toho stala sobotní tradice. Atmosféru hokeje ze zámořské NHL můžete sledovat nejen na obrazovkách NOVA Sport, ale i prostřednictvím kamer na stanoviště komentátorů. Duel Minnesota - Edmonton budou komentovat Filip Šedivý a Tomáš Borovec. Zápas začne ve 20 hodin,

Edmonton byl po loňské skvělé sezóně pasován na jednoho z černých koní nadcházejícího ročníku, ale opak je pravdou. „Olejáři“ udělali krok zpět a vrátili se do období, kdy dlouhá léta v play-off chyběli. Kanadskému celku nefunguje především defenziva, nedaří se rovněž brankářům.

Obránci zároveň nejsou schopni podpořit ofenzivu, zejména u Klefboma je patrný výpadek v produktivitě. Švédský bek má velký ice-time, ale při jeho pobytu tým často inkasuje, bilance (-13) to jen potvrzuje. Směrem dopředu táhne mužstvo pět/šest hráčů, třetí a čtvrtá formace jsou prakticky do počtu. Rovněž Minnesota má letos své potíže, nicméně forma „Divočáků“ jde v posledních týdnech nahoru.

Z posledních deseti utkání vyhrála Minnesota sedmkrát (včetně prodloužení), týmu se daří především v domácím prostředí. Před svými fanoušky mužstvo bodovalo osmkrát v řadě, poslední čtyři zápasy vyhrálo (včetně prodloužení). Minnesota postrádá některé opory (Parise, Spurgeon), proto se trochu trápí v koncovce, ale proti prostupné defenzivě Edmontonu by se mohl tým rozstřílet.

V posledním vzájemném duelu dokázali domácí hokejisté Edmonton porazit v poměru (5:2), což byla čtvrtá výhra z posledních pěti měření sil mezi oběma celky. Vzhledem k tomu, že do zápasů Minnesoty ale často vstupuje prodloužení, i tentokrát bude lepší jedničku „pojistit“ v zápase bez remízy nebo sázce, vítěz do rozhodnutí.