Publikováno 16. 12. 2017
video jubilejní zápas

Pocta pro slovenskou ikonu. V New Yorku se tleskalo Gáboríkovi

Marian Gáborík
Zdroj: Profimedia
Marian Gáborík

Marián Gáborík se stal sedmým slovenským hokejistou v historii NHL, který nastoupil k tisícímu zápasu. Tohle jubileum oslavil útočník Los Angeles ve věhlasné Madison Square Garden gólem a přihrávkou.

Jak už kdysi Gáborík prozradil, není lepšího místa pro hokej, než slavná newyorská aréna. Sám v ní hrával za Rangers, a i když nastupoval v dresech soupeřů, tak se mu tam dařilo.

15

GALERIE: Marián Gáborík se snoubenkou Ivanou

Zdroj: Instagram

Marián Gáborík a jeho snoubenka Ivana - 2

Hodnocení:

V dobách, kdy válel za Minnesotu dokonce nastřílel pět gólů během jediného utkání.


 

"Odehrát tisící zápas je výjimečná věc. A že jsem ho mohl absolvovat zrovna v Madison Square Garden, kde jsem skoro čtyři roky hrál, to je ještě krásnější," říkal po zápase.
 

Ne nadarmo mu i domácí pořadatelé vzdali hold, prostě se tleskalo hráči soupeře. Gáboríkovi se navíc dařilo i střelecky. Proti Rangers nejprve prostřelil bývalého spoluhráče Henrika Lundqvista a vyrovnával na 1:1, pak po jeho parádní akci padl gól i na 2:2. Jenže to nestačilo a domácí vyhráli 4:2.
 

V NHL jsou momentálně kromě Gáboríka čtyři další Čechoslováci, kteří mají přes tisíc zápasů - Jágr, Chára, nemocný Hossa a Vrbata, ale nikomu z nich se nepovedlo dát gól právě v jubilejním tisícím zápase.

ram TN.cz