video česká stopa v nhl

Parádní sólo, pak drzost i štěstí. Hertlovy góly daly San José bod

Tomáš Hertl
Tomáš Hertl

Tomáš Hertl dal svou 11. a 12. branku sezonu a přesto to San José nestačilo na vítězství nad Ottawou. Divokou přestřelku nakonec rozhodl v prodloužení Matt Duchene. Do statistik se zapsali i Dominik Simon a Martin Frk.

Hertl otevřel skóre zápasu po báječném sólu a po jeho druhé brance vedlo San josé v Ottawě už 5:2.

Jenže v poseldní třetině přišla stíhací jízda Senators a srovnání skóre. V prdloužení pak brzy rozhodl svou druhou brankou v zápase Matt Duchene.

Dominik Simon dostal další šanci v elitním útoku Pittsbugrhu a po boku Sidneyho Crosbyo se mu náramně dařilo. Český mladík zapsal dvě gólové nahrávky a Penguins vyhráli na ledě New Yorku Islanders přesvědčivě 4:0.

Asistencí přispěl k triumfu svého týmu i Martin Frk, který připravil vítězný gól pro Anthonyho Manthu. Detroit nakonec přetlačil Floridu poměrem 4:2.

New York Islanders – Pittsburgh Penguins 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 21. a 54. Sprong (na první SIMON), 24. Malkin, 36. Crosby (SIMON), 54. Sprong.

Detroit Red Wings – Florida Panthers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 1. Athanasiou, 28. Tatar, 49. Mantha (FRK), 56. Nyquist – 40. Matheson, 44. Barkov.

Ottawa Senators – San Jose Sharks 6:5pp (1:2, 1:3, 3:0 - 1:0)
Branky: 49. a 61. Duchene, 11. Dzingel, 25. Mark Stone, 41. Brassard, 51. Hoffman – 7. a 34. HERTL, 13. M. Karlsson, 23. Tierney, 24. Burns.

Winnipeg Jets – Buffalo Sabres 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Byfuglien, 16. Trouba, 27. Wheeler, 41. Little – 12. Scandella, 39. Jo. Larsson, 53. S. Wilson.

Chicago Blackhawks – Vegas Golden Knights 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 19. Hinostroza, 28. Sharp, 40. Schmaltz, 41. J. Toews – 5. Tuch, 16. Marchessault, 26. W. Karlsson, 46. Eakin, 54. R. Smith.