video boj o stanley cup

Palát řídí obrat! Tampě chybí jedna výhra k postupu do finále

Ondřej Palát
Zdroj: NHL media

Hokejisté Tampy Bay Lightning doma porazili i Washington 3:2 a v boji o postup do finále Stanley Cupu se ujali vedení 3:2 na zápasy. Gólem se na tom podílel i Ondřej Palát, který nastoupil v elitní formaci domácího týmu.

Tampa doma začala parádně. Paquettova formace, která dostala na starost bránění Ovečkinova útoku už po 19 sekundách skórovala právě díky svému centrovi. A pár minut poté už rozjetý Palát pálil přes zadáka Niskanena do Holtbyho sítě podruhé.

Capitals pak na začátku druhé třetiny opět zaskočila čtvrtá lajna bojovníků a Callahan navyšoval už na 3:0.

Washingtonu dal po chvíli naději Kuzněcov, ale Tampa dokázala už nabyté vedení ubránit. Nezměnil na tom nic ani Ovečkinův gól dvě minuty před koncem.

Tampa sice prohrávala v sérii 0:2 na zápasy, nyní už ale vede 3:2.

Tampa Bay - Washington 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)