Aktualizováno 28.1. 2017 09:08
nhl TOP 100

NHL vyhlásila nejlepších sto hráčů historie. Mezi elitou nechybí Češi!

Jaromír Jágr byl zvolen mezi 100 nejlepších hráčů NHL
Zdroj: Profimedia

Hokejová NHL má před sebou tradiční víkend hvězd, který vyvrcholí utkáním All Star Game. Ještě než ale hokejisté vyjedou na led, došlo k dlouho očekávanému vyhlášení stovky nejlepších hráčů v historii nejslavnější hokejové soutěže. A řada přišla i na české borce!

Třiatřicet legend z prvních desetiletí dějin NHL, která v letošním roce slaví sté narozeniny, bylo vyhlášeno už 1. ledna. Zbývalo tedy 67 hokejistů. I ti jsou od dnešní noci známí.
 

Do elitní stovky se dostala jen šestka stále aktivních hokejistů. Mezi nimi ale nechybí ani česká hokejová hvězda, držitel dvou Stanley Cupů a druhý hráč historického pořadí v kanadském bodování Jaromír Jágr. Zakrátko pětačtyřicetiletý zkušený hokejista, který i ve svém věku válí v dresu floridských Panterů, se ocitl ve společnosti Sidneyho Crosbyho, Alexe Ovečkina, Patricka Kanea, Jonathana Toewse a Duncana Keitha. I těchhle pět borců stále zdobí zámořský led.

Mezi nejlepšími hráči historie NHL mají největší zastoupení střední útočníci. Centrů je ve výběru hned devětatřicet. Následuje jednadvacet obránců, po patnácti brankářích a pravých křídel a stovku doplňuje deset hráčů, jejichž doménou je levé křídlo.

15

GALERIE: Do 100 nejlepších hráčů NHL se prosadili i Češi

Zdroj: Profimedia, NHL media

NHL zvolila 100 nejlepších hráčů historie - 5

Hodnocení:

Zpět ale do brankoviště. Právě mezi gólmany totiž bodoval další Čech. A není jim nikdo jiný než Dominik Hašek, šestinásobný vítěz prestižní Vezinovy trofeje a jediný brankář, který dvakrát získal Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Na kompletní seznam stovky nejlepších hráčů v dějinách NHL se můžete podívat ZDE.

NHL All Star Game 2017 si můžete užít i vy. V neděli v 1:05 dovednostní soutěže, ve stejný den večer od 21:30 pak samotný All Star Game 2017. Vše na NOVA Sport 1 a VOYO.

msl TN.cz