Publikováno 20. 1. 2018
video konec černé série

Montreal konečně vyhrál! Byli u toho i Plekanec a Jeřábek

Radost Montrealu Canadiens

Hokejisté Montrealu zastavili třízápasovou šňůru proher a dobyli led Washingtonu Capitals. Velkou zásluhu na tom měli i Jakub Jeřábek a Tomáš Plekanec, kteří byli u důležitých gólů. Nahrávku zapsal i Ondřej Kaše z Anaheimu.

Ve vyrovnaném utkání se Montrealu lépe povedla závěrečná třetina, ve které nejdřív Paul Byron uklízel odraženou střelu Jakuba Jeřábka do poloodkryté branky. Český zadák sice od modré čáry pálil nepřesně, ale puk se od zadního mantinelu odrazil do gólové pozice.

Pojistku pak přidal do prázdné brány kapitán Canadiens Max Pacioretty. Pozici mu připravil Tomáš Plekanec. A i když Eller ještě v poslední minutě skóre zkorigoval, vítězství brali hosté.

Zásluhu na dvoubodovém zisku Anaheimu má i Ondřej Kaše, který svou střelou pomohl Adamu Henriquemu ke šťastné brance. Ducks vyhráli nad LA Kings těsně 2:1.

Washington – Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 34. Carlson, 60. Eller – 28. a 59. Pacioretty (na druhou PLEKANEC), 51. Byron (JEŘÁBEK).

Florida – Vegas 4:3pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. J. McGinn, 16. Barkov, 44. Dadonov, 61. Ekblad – 15. Perron, 27. W. Karlsson, 58. Neal.

Anaheim – Los Angeles 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 43. Henrique (KAŠE), 53. Kesler – 45. Iafallo.