Aktualizováno 11.1. 2017 11:48
zase nanovo nechtěný hokejista

Krutý svět NHL: Zlomená páteř se zahojila, ale stejně ho nechtějí

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia
Andrej Nestrašil

Hokejová NHL píše krásné příběhy, ale umí být i krutá. Na vlastní kůži to pocítil i Andrej Nestrašil. Mladík, který v loňské sezoně utrpěl zlomeninu páteře, se vzepřel osudu, uzdravil se a dokonce dal po návratu i gól. Jenže po pár týdnech ho nikdo nechce...

Byl to šok. Věčný bojovník, který se do NHL prokousal na vlastní pěst a všude musel dokazovat, že na to má, najednou necítil nohy a nevěděl, zda vůbec bude moci chodit. Ale ani tuhle situaci nevzdal, zůstal trpělivý a po půl roce zase trénoval a dostal se do fantastické kondice.


Málokdo by čekal, že tak brzy zase bude hrát. A on nejen že hrál, ale byl i platný. Dal i gól, stihl odehrát 16 zápasů. Zase to byl ten starý dobrý Andrej Nestrašil.

Andrej Nestrašil pozdravil fanoušky
Zdroj: Instagram Andrej Nestrašil pozdravil fanoušky

Jenže pak přišla do Caroliny krize, přestalo se dařit a ze sestavy vypadl i český bojovník. Poslední zápas hrál 10. prosince, pak na tribuně tři týdny čekal na další šanci. Přišla před Silvestrem. Nestrašil stihl dva zápasy ale trenéra zřejmě nějak nepřesvědčil. Jako blesk z čistého nebe přišla informace o tom, že je zařazen na listinu nechráněných hráčů.


Což o to, není to úplně neobvyklá situace, občas se někdo na waiver listu objeví. Pak mají klubu NHL den na to, vybrat si hokejistu. Jenže to se v případě Andreje Nestrašila nestalo. A tak se po více než dvou letech tenhle rodák z Prahy zase vrací na farmu. Boj o místo na výsluní začíná zase nanovo.

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia Andrej Nestrašil

Z Caroliny mezitím zmizela celá česká kolonie, Hurricanes se postupně zbavili Jakuba Nakládala, Martina Frka, farmu v Charlotte už za Rusko vyměnil i Michal Jordán.


Zámořští novináři sice spekulovali, že Nestrašil by byl vhodnou volbou třeba pro Vancouver nebo Winnipeg, někdo ho viděl i jako slušnou posilu pro Floridu. Ve stále populárnějších statistikách Corsi je český hokejista jedním z nejlépe hodnocených hráčů NHL. Jenže to je málo platné.

Andrej Nestrašil
Zdroj: NHL media

Proč si ho nikdo nevybral? Možná proto, že není Kanaďan, možná proto, že není klasický pointmaker, ale spíš dříč, kterých čeká na šanci desítky. Možná i proto, že se majitelé klubů bojí i nejistého zdravotního stavu. Prodělaná zlomenina páteře může být opravdu rizikem.


Andrej Nestrašil ale nemá ve zvyku nic vzdávat. Takže ani tenhle přesun na farmu nemusí být jeho konečnou v NHL.

ram TN.cz