Publikováno 31. 12. 2017
video česká stopa v nhl

Krejčí po 6 zápasech pauzy zářil! Gól a nahrávka tvořily debakl

David Krejčí a David Pastrňák

David Krejčí se vrátil po šestizápasové pauze do hry a hned byl ústřední postavou duelu Ottawy s Bostonem. Gólem a asistencí se podílel na jednoznačném vítězství 5:0 pro Bruins. Jednu nahrávku zapsal i David Pastrňák.

Krejčí byl u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil v 9. minutě Ryan Spooner a na konci druhé třetiny pak zvyšoval dorážkou v přesilovce už na 4:0. Poslední gól zápasu pak dali hosté ve 42. minutě po spolupráci Davida Pastrňáka s Patricem Bergeronem.

Hned tři gólmani slavili v předposlední den roku 2017 čistá konta. Vedle bostonského Tuukky Raska se ceněný kousek povedl i dvojce Nashvillu Juuse Sarosovi při vítězství 3:0 nad Minnesotou a také Jamesi Reimerovi z Floridy, který vychytal tým Montrealu.

Ottawa – Boston 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 9. a 26. Spooner (na první KREJČÍ), 24. Acciari, 34. KREJČÍ, 42. Bergeron (PASTRŇÁK).

Florida – Montreal 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Brickley, 52. Trocheck.

Washington – New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 3. T. Wilson, 12. Djoos, 28. Carlson, 45. Niskanen, 60. Bäckström – 18. J. Moore, 49. Zajac.

St. Louis – Carolina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Brodziak, 21. Berglund, 49. Upshall – 28. D. Ryan, 34. Wallmark.

Nashville – Minnesota 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Hartnell, 48. P. K. Subban, 58. Arvidsson.

Vancouver – Los Angeles 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky: 5. Stecher, 38. Goldobin, 41. Dowd – 14. Toffoli, 15. Gáborík, 43. Clifford, 47. Doughty.