Publikováno 14. 4. 2018
námluvy bude velký návrat?

Kovalčuk do Rangers? Ruský útočník prozradil, jak se věci mají

Ilja Kovalčuk
Zdroj: Getty Images

Ruský hokejista Ilja Kovaľčuk se poprvé konkrétně vyjádřil k informaci o tom, ž eby se měl vrátit do zámořské NHL. V posledních dnech se v kuloárech mluvilo hlavně o jeho námluvách s New Yorkem Rangers. Jenže to nyní sám Kovalčuk vyvrátil.

Kovalčuk oznámil svůj úmysl vrátit se do NHL poté, co jeho tým SKA Petrohrad vypadl už v semifinále KHL s CSKA Moskva.


Podle neoficiálních informací měl uzavřít dohodu s týmem New York Rangers, jenže to rychle popřel. "Volalo mi hodně kamarádů a někteří chtěli vědět, zda je to pravda, jiní dokonce i blahopřáli. Ale řekl jsem jim, že tisk v Rusku funguje až natolik dobře, že nic není pravda. Údajně už jsem podepsal smlouvu na konkrétní počet roků a konkrétním týmem. Přitom jsem o tom s nikým nemluvil," uvedl podle portálu tsn.ca.


Ruský kanonýr nemůže jednat se žádným klubem NHL až do neděle, kdy oslaví 35. narozeniny. Pak může souhlasit předběžnou smlouvou, kterou však bude moci podepsat až 1. července.


Kovalčuk zaznamenal v této sezoně v 55 zápasech KHL 65 bodů za 32 gólů a 33 nahrávek. Minulý měsíc nechal slyšet, že by si nikdy neodpustil, kdyby se ještě nepokusil vyhrát Stanley Cup. Naposledy hrál v NHL v roce 2013 za New Jersey Devils, ze kterého ale utekl ještě před ukončením smlouvy.

ram TN.cz