Aktualizováno 11.7. 2017 19:21
budoucnost zaručené zdroje

Kolem Jágra začíná být rušno: Volalo Calgary, mluví se i o Buffalu

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Touhle dobou už míval Jaromír Jágr jasno a většinou se vracel domů na Kladno. Jenže letos je situace jiná. Stále se hledá klub, za který by česká ikona s číslem 68 bude hrát. A podle náznaků ze zámoří se opravdu začíná něco dít.

Na webech, které tradičně přináší spekulace o dění v NHL se během úterka objevily tři "zaručené" zprávy o jednáních Jágrova agenta. Českou legendu zastupuje Petr Svoboda, a ač není nikde citován, zdá se, že se opravdu blíží rozuzlení.


Podle webu Hockeybuzz Jágra kontaktoval klub Calgary Flames, který už navíc naznačil, že nepočítá s návratem veterána Jarome Iginly. Pokud by Jágr opravdu nabídku z kanadského města přijal, mohli by Flames postavit i hvězdnou formaci Mohahan - Gaudreau - Jágr.


Druhým týmem, o kterém se mluví, je Buffalo Sabres, které má na obchod a příchod zkušené posily připraveno 5-6 milionů dolarů. Podle reportérů by mohl dostal český útočník místo ve druhé formaci s Jackem Eichelem a Samem Reinhartem.


Vrcholící jednání s týmy NHL potvrzuje i tweet reportéra KHL Aivise Kalninše, který oznámil, že Jágrův agent prozatímně zastavil jednání s týmy KHL.


Nutno dodat, že 11. července 2001 došlo na podpis nepříliš šťastného angažmá. Jágr přesně před 16 lety pózoval poprvé v dresu Washingtonu Capitals.

ram TN.cz