Publikováno 6. 10. 2017
video pekelné tempo

Jágr už na tréninku rozdával rady. Musí ale zrychlit, ví trenér

Jaromír Jágr se svými novými spoluhráči z útoku
Zdroj: NHL media
Jaromír Jágr se svými novými spoluhráči z útoku

Nafasoval červený dres. Trenér Glen Gulutzan ho poslal na první trénink do formace vedle ostříleného Krise Versteega a vousáče Sama Bennetta. A zámořští novináři už začínají větřit, že Jaromír Jágr opravdu v noci na neděli nastoupí za Calgary.

Ten respekt, že vedle sebe máte hokejovou legendu, byl znát. Jágr už si i na prvním tréninku dovolil promlouvat ke svým novým spoluhráčům. Kdyžý se ho ale zeptali, jak se mu na tréninku v novém prostředí líbilo, nedostali moc kladnou odpověď. "Necítím se moc dobře. Tempo je opravdu velké. Prvních pár dnů to bude těžké, ale je to pro mě výzva," říkal český hokejista.


Calgary se chystá na další kanadské derby. Po prohře 0:3 v Edmontonu přivítá doma Winnipeg. Na přípravu jsou dva dny a trenér Glen Gulutzan by zřejmě rád Jágra nasadil už v noci na neděli. "Mluvil jsem s ním a říkal mi, že se necítí nejlíp. Ale podle mě vypadá dobře. Uvidíme. On sám ví, kdy bude připravený, necháme to na něm," říká.
 

A pravda je i to, že také kouč Calgary mluvil o rychlosti. "Musí zrychlit, leccos se změnilo od doby, kdy jsme spolu před pěti lety pracovali. Ale to není nic nového. Myslím, že se do formy dostane rychle," říká Gulutzan.


Jedenatřicetiletého zkušeného rutinéra Krise Versteega stát v lajě vedle Jágra nepřekvapilo. Mluvil o novince v klidu a tvrdil, že jeho lajna bude s příchodem české posily určitě silnější. To mlladá puška Sam Bennett byl u vytržení. "Je to skvělé, on je prostě legenda," smál se jedenadvacetiletý vousáč.

Formace Calgary Flames s Jaromírem Jágrem
Zdroj: NHL media Formace Calgary Flames s Jaromírem Jágrem

Tak jako tak o místo v sestavě prozatím přišel křídelník Garnet Hathaway a do čtvrté formace se posunul Troy Brouwer. Fandové si ale zcela jsitě přejí, aby časem Jágr dostal místo vedle maldých pušek Johnnyho Gaudreau a Seana Monahana.

Zápas Calgary - Winnipeg, který může být Jágrovou premiérou v dresu Flames, začne v noci na neděli ve 4:00.

ram TN.cz