nhl noc pro český hokej

Jágr si dal k narozeninám výhru, 1900. bod i báječnou přihrávku

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Jaromír Jágr prožil narozeninový večer na ledě San José Sharks, kde domácí tým uspořádal duel s podtitulem "české dědictví". Na ledě se potkala česká hokejová ikona s o generaci mladším Tomášem Hertlem. V utkání bohatém na góly pak Jágr zaznamenal i svůj 1900. kanadský bod kariéry.

Úžasný český hokejový večer, který v areně domácích Sharks nakonec přineslo 11 gólů a Jágr si ho opravdu užil. Společně se svými parťáky byl u tří gólů a 7 minut před koncem připravil chytrou nahrávkou zakončení pro Alexandra Barkova.

V té chvíli v den svých 45. narozenin pokořil hranici 1900 kanadských bodů a zároveň zvýšil vedení Floridy na 5:3.

Sharks se ale nevzdali a v samotném závěru stihli díky dvěma gólům Joe Pavelskiho vyrovnat na 5:5. Na vyrovnání se podílel i asistencí Tomáš Hertl, který tečoval Schlemkovu střelu do tyče, aby pak Pavelski překonal bezmocného Luonga. Gólman Floridy se navíc při zákroku zranil.

Přesto si Florida odvezla nakonec dva body, v prodloužení rozhodl Jonathan Huberdeau.

Branku Detroitu hájil v duelu se St. Louis Blues Petr Mrázek a i když inkasoval jen jednou, jeho tým nakonec prohrál 0:2.  Red Wings totiž nedokázali doma skórovat a v závěru dostali gól do prázdné brány.