Aktualizováno 13.7. 2017 17:25
telefonát záhadná slova

Jágr pořád nemá smlouvu: Agent Svoboda naznačil, jak se věci mají

Petr Svoboda a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Petr Svoboda a Jaromír Jágr

Jaromír Jágr stále nemá jasno, kde bude v nové sezoně hrát. Bude to NHL, nebo se vrátí domů na Kladno? V posledních dnech je okolo jména české ikony stále více ruchu. Ve čtvrtek se NOVA Sportu podařilo spojit s agentem Petrem Svobodou, který hrající legendu s číslem 68 zastupuje.

Florida řekla: "Sbohem, už to chceme dělat jinak." V tu chvíli byl Jaromír Jágr bez jistoty. Ač by zřejmě rád zůstal v teplém prostředí, musí se rozhlížet po novém angažmá. Zřejmé je, že by rád hrál dál, ač je mu 45 let. V průběhu poslední sezony žertoval, že by hrál klidně i do padesátky.


Vždyť Gordie Howe hrál i ve svých 52 letech a Chris Chelios byl platný i ve 48. A právě rekord Gordieho Howa je jedním, na který by Jágr mohl v další sezoně NHL dosáhnout.
Petr Svoboda a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Petr Svoboda a Jaromír Jágr

Česká hrající legenda má na svém kontě 1711 odehraných utkání, Gordie Howe 1767. To se během jedné sezony, která má 82 utkání, dá zvládnout. Jágr by přitom překonal i Marka Messiera a Rona Francise.

Ale opravdu dostane angažmá? "Opravdu vám nemůžeme momentálně nic konkrétního říct," sdělil Petr Svoboda ve čtvrtečním telefonátu s NOVA Sportem. Ale naznačil, že šance na Jágrovo pokračování v NHL stále je. Zahraniční weby navíc spekulovaly o ukončených kontaktech s ruskými kluby v KHL. "Jednáme s více kluby a nic není uzavřené, možností je několik," dodal Svoboda.

Jágr se Svobodou to v NHL spolu táhnou už dlouhá léta. Díky střelci zlatého gólu z Nagana přestupoval český hokejista hned sedmkrát a nikdy netratil.


Loni si Jágr dostal v NHL na Floridě smlouvu na 4 miliony dolarů a další peníze dostal v bonusech za odehrané zápasy. Místo pod platovým stropem má hned několik klubů. Ve spekulacích se nejvíce skloňuje tým Calgary Flames.

ram TN.cz