Publikováno 8. 11. 2017
nhl s ikonou v kabině

Jágr chtěl být vždycky lepší, než my, vzpomíná Aleksander Barkov

Patří mezi nastupující generaci hráčů, metzi ty, kterým má patřit budoucích 10 let v NHL. Aleksander Barkov navíc dostal do vínku i možnost, zahrát si s hokejovou ikonou Jaromírem Jágrem. Jak to půjde Floridě bez čísla 68 a jak na českého fenoména vzpomíná. I o tom je další díl originálních medailonků z nejlepší ligy světa.

Florida zažila na konci léta hurikán, větrná smršť ale proletěla i kabinou Panthers. Vedení klubu reagovalo na nepovedenou sezonu a rozloučilo se s několika výraznými osobnostmi. Navíc má nového trenéra Boba Boughnera a staronového generálního manažera Dava Tallonna.


„Je jasné, že když ztratíte hráče jako jsou Jussi Jokinen, Jágr, Marchessault nebo Reilly Smith, není to dobré. Zároveň věřím, že ti, kdo přišli budou dobrými posilami,“ vypráví finský talent Aleksander Barkov.

 


Ač se týmu nedařilo, on sám měl dobrou sezonu. Nasbíral 52 bodů v 61 zápasech a pro Floridu byla velká škoda, že Barkov se musel vypořádat se zraněním. Do nové sezony jde jako lídr týmu a i muž, kterého inspiroval a i něco naučil Jaromír Jágr. Vždyť vedle něj nastupoval v jednom útoku.


„Vídali jsme se každý den a já jsem vnímal, jak pokaždé na sobě tvrdě pracuje. Je to sice starý hráč, ale to nic nemění na tom, že chtěl být lepší. Ať už na ledě, nebo když vešel do posilovny. Všem nám bude strašně chybět,“ říká Barkov.


Florida si teď zvyká na jiná jména a finská opora týmu věří, že Panthers s nimi půjde nahoru. „Znám Jevgenije Dadonova, viděl jsem ho často hrát v KHL i ruské reprezentaci. Výborný hráč je Radim Vrbata, to je jeden z nejlepších střelců celé ligy. „Všech 82 zápasů nevyhrajeme, musíme se ale naučit vyhrávat zápasy, které nehrajeme na 100 procent,“ ví Aleksander Barkov.

ram TN.cz