Publikováno 23. 3. 2017
dobrá věc bude dražba

Ovečkin popřel nepsaný hokejový zákon. Kvůli charitě!

Alexandr Ovečkin a jeho brusle
Zdroj: NHL media

Alexandr Ovečkin o sobě pravidelně dává vědět svými výkony na ledě, tentokrát ale nemusel ani jednou vystřelit na branku, aby o něm začal znovu mluvit hokejový svět.

Až bude hrát Ovečkinův Washington proti Columbusu, ruský útočník totiž nepochybně zaujme svými bruslemi. Navzdory zvyku, že hokejové brusle jsou vždy černé, budou ty na nohou jednatřicetiletého Rusa pestrobarevné.


Ovečkin si je totiž před utkáním nechal vyzdobit vlajkou své vlasti i tou americkou na počest týmu, jehož dres v NHL obléká. Každou z vlajek potom zdobí typické dominanty obou zemí, v případě Ruska moskevský Chrám Vasila Blaženého, za USA pak budova Kapitolu ve Washington.

A proč to všechno? Je za tím charita. Brusle, o jejichž netypickou výzdobu se postarala dvojice umělců Nicholas Avery a Napolenon Kerber, totiž půjdou do dražby a získané peníze ve prospěch Americké speciální hokejové asociace, která pomáhá lidem s mentálním a fyzickým handicapem. Dražba bude probíhat až do druhé přestávky sobotního duelu Washingtonu proti Arizoně zde.

Brusle Alexandra Ovečkina
Zdroj: NHL media

 

msl TN.cz