Publikováno 10. 4. 2018
nhl neuvěřitelná pocta

Hledá se kouč pro slavné Rangers: Šanci má i Pešán, píší v zámoří!

Filip Pešán
Zdroj: Profimedia
Filip Pešán

V dubnu loňského roku to byla senzační zpráva. Filip Pešán byl pozván na kemp týmu New Yorku Rangers a mohl okusit prostředí slavné ligy, byť jen v předsezonním období. Jenže ze slavného klubu byl po neúspěšné sezoně vyhozen kouč Alana Vingeault a český trenér se senzačně nachází na seznamu adeptů na jeho místo!

New York Rangers prožili nejhorší sezonu za posledních 20 let a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Hned po skončení ročníku skončil Alana Vingeault. Málo platné mu bylo, že to bylo poprvé za jeho působení, na finále Stanley Cupu z roku 2014 už se také zapomnělo. Mimochodem Vingealt dovedl v posledních 10 letech do finále hned dva týmy, vedle Rangers i Vancouver.


To už je ale historie a slavný klub z Madison Square Garden bude hledat nového kouče.


Jedním z nejfrekventovanějších jmen je podle zámořských médií hlavně Bill Peters, který v uplynulé sezoně vedl Carolinu Hurricanes, Rangers by mohli oslovit i Dana Bylsmu, který si v poslední sezoně užíval roli televizního experta. Volný by mohl být i Bob Hartley, který v roce 2001 přivedl Colorado ke Stanley Cupu. Anebo Todd Nelson, kterému se náramně daří v nižší AHL a loni získal Calder Cup.


Když ale seznam potencionálních trenérů pro New York Rangers představil sloupkař webu SB Nation Adam Herman, zaplesalo srdce českého hokejového fanouška. Jako varianta se prý nabízí i Filip Pešán!


Proč zrovna on? Však už si ho Rangers loni testovali a přístup někoho nového z Evropy by se mohl hodit. Jezdci jsou přece jen hráčům ze starého kontinentu naklonění, loni působilo v modročervených barvách hned 11 hokejistů včetně gólmana Ondřeje Pavelce. A na časy Jaromíra Jágra, Petra Nedvěda či Petra Průchy se v Madison Square Garden docela vzpomíná.


Tak proč ně teď třeba český trenér…

ram TN.cz