Aktualizováno 6.10. 2017 15:08
video nová česká tvář

Gól, nahrávka, narozeniny a pivo za odměnu! Frk je v NHL raritou

Martin Frk slaví první gól v NHL
Zdroj: Profimedia
Martin Frk slaví první gól v NHL

Povedený start v NHL prožil český útočník Martin Frk. Detroit v prvním zápase sezony porazil Minnesotu 4:2 ve své nové hale Little Caesars Arena. Frk potěšil téměř dvacet tisíc diváků, když přispěl k vítězství Red Wings jedním gólem a asistencí.

Frk odehrál své teprve třetí utkání v nejprestižnější hokejové soutěži. V předchozích dvou utkání nebodoval, teď si připsal hned dva body, když vstřelil gól na 4:2 a asistoval Anthony Manthovi na první gól.


Premiérového zásahu se dočkal ve třetí dvacetiminutovce, když využil přesilovou hru. "Bavili jsme se o tom, musíme hodně střílet, to se nám povedlo," říkal v pozápasovém rozhovoru. A přiznal, že dárek, který obdržel za první gól, bylo pivo. Však je přeci Čech. "S přítelkyní si dám za odměnu,“ smál se. „Ale zítra zpátky a makat," komentoval svůj premiérový gól čtyřiadvacetiletý český forvard. Měl radost i proto, že zrovna slavil narozeniny.


Martin Frk v minulých čtyřech sezónách nastupoval převážně v AHL za Grand Rapids Griffins. V minulých dvou sezónách zde odehrál 132 zápasů, v nichž vstřelil 54 gólů.


NHL navíc žije jeho jménem. Frk je vůbec prvním hráčem historie ligy, který nemá ve svém jménu samohlásku.

ram TN.cz