video jde do tuhého

Frolík pálil do černého, Calgary ale tápe a na play off ztrácí

Michael Frolík
Zdroj: NHL media

Hokejisté Calgary Flames hazardují s účastí v play off. Na venkovním tripu prohráli druhý zápas v řadě a tetokrát jim nepomohl ani gól Michaela Frolíka. Gólman David Rittich inkasoval čtyři góly během jedné třetiny.

Calgary natoupilo na ledě Colorada, které je přímým konkurentem v boji o postup a mělo dobrý začátek. Na začátku druhé třetiny zvyšoval Frolík už na 2:0 pro hosty. Jenže pak přišel kolaps a smršť tří gólů, díky kterým Avalanche otočilo skóre. Do konce druhé části pak ještě Ritticha překonal Nieto počtvrté.

David Rittich se dostal do branky po třízápasové pauze, kdy chytal z farmy povolaný Jon Gillies. Jenže návratový zápas se českému brankáři nepovedl.

St. Louis doma přehrálo Detroit těsně 2:1 a u prvního gólu Blues asistoval Dmitrij Jaškin.

Buffalo překvapivě dobylo led Tampy Bay, domácím Lightnings se ale rozpadla elitní formace. Nikita Kučerov je zraněný a vyrejdovaný Namestnikov už dával gól za New York Rangers.
Rangers i díky němu vyhráli ve Vancouveru 6:5 po prodloužení, hvězdou večera e ale stal Kevin Hayes, který během 13 minut zkompletoval čitsý hattrick.