video boj o stanley cup

Flyers vrátili Pittsburghu prohru, Winnipeg jde do trháku!

Play off Pittsburgh - Philadelphia
Zdroj: NHL media

Hokejisté Winnipegu vedou v playoffové sérii NHL nad Minnesotou už 2:0 na zápasy, druhé domácí utkání totiž vyhráli 4:1 a s náskokem vyrazí na hřiště soupeře. Pennsylvánské derby mezi Pittsburghem a Philadelphií je srovnané na 1:1.

Flyers inkasovali v prvním utkání série krutý debakl 0:7 a tak překvapilo, že v brance opět dostal šanci Brian Elliott. Konkurent a zároveň kolega Petra Mrázka ale předvedl výborný výkon, kryl 34 střel a zejména díky němu Philadelphia uspěla. Jedinou branku Pittsburghu dal až v povlní třetině za stavu 0:4 Patric Hornqvist. Na jeden z gólů hostů a zároveň premiérovou trefu novice Nolana Patricka v play off nahrával i Jakub Voráček.

Winnipeg šel po úvodním dramatu s Minnesotou za druhým vítězstvím s velkou vervou a svého soupeře přestřílel 44:17. I proto vyhrál přesvědčivě 4:1. Jets ale dali tři góly až v průběhu posední třetiny. Podruhé v play off se trefil i Fin Patrik Laine.