Publikováno 20. 4. 2018
nhl čeká nová výzva

Další kouč v NHL odstoupil! Je to kvůli přestupu do Rangers?

Bill Peters
Zdroj: Profimedia
Bill Peters

Ač v NHL teprve začaly boje play off, v týmech které do bojů o Stanley Cup neprošly, začala příprava na novou sezonu. Jednou z novinek je rezignace Billa Peeterse na místo trenéra Caroliny Hurricanes. V zámoří se ale mluví i o logice věci. Peters je jedním z adeptů na post kouče New Yorku Rangers.

Peters strávil v Carolině čtyři roky a ani jednou se mu nepovedlo dovést podceňovaný tým do play off. Maximem zůstalo 36 vítězství v základní části v posledních dvou sezonách. 


I když šly výkony Caroliny každým rokem nahoru, rozhodl se Peters skončit. "Chtěl bych poděkovat Tomu Dundonovi, Petrovi Karmanosovi a Ronovi Francisovi za důvěru, kterou mi dali k vedení týmu," řekl Peters. "Cítím, že nastávající generální manažer by měl mít možnost najmout si svého trenéra. Chtěl bych také poděkovat Donu Waddellovi a celé kanceláři a personálu PNC Arena za pomoc a úsilí v naší práci,“ sdělil Peters ve svém prohlášení.


"Chovám vůči Billovi velkou úctu a děkuji mu za jeho čas strávený s Hurricanes. Přeji mu také úspěch v čemkoli příštím,“ opáčil generální ředitel klubu Tom Dundon.


Peterse nyní čeká výzva v podobě vedení kanadského týmu na mistrovství světa v Dánsku. Koneckonců s Kanadou už slavil zlato na světovém šampionátu 2016.


A není také vyloučené, že právě pro jeho schopnosti ho osloví New York Rangers. 

TN.cz