Publikováno 9. 4. 2017
video premiéra v bráně

Další český gólman okusil NHL! Možná dostane šanci i v play-off

David Rittich

Poprvé! Slavnou NHL okusil další český brankář! Stal se jím David Rittich, kterého z farmy povolalo Calgary, aby dalo před startem play off odpočinout svým gólmanům. Bylo to sice jen 20 minut, ale premiéra proběhla!

Nakonec to nedopadlo jako pohádka, David Rittich v pozápasovém rozhovoru přiznal, že by rád San José porazil. Ale už do zápasu šel za stavu 1:2 a nakonec i jednou inkasoval.

Během 20 minut závěrečné třetiny podal výborný výkon, kryl 9 střel z 10 a nestačil jen na teč Daniela O´Regana, který tečoval střelu Vlasice.

O tom, že půjde do zápasu, věděl český brankář už dříve. "Nebyl jsem nervozní, trenér gólmanů mi řekl, abych byl připravený," sdělil.

Calgary teď gólmanskou otázku řeší, do play off by rádo šlo s dvojicí Elliott - Johnson, ale druhý jmenovaný ještě není zcela fit a tak je možné, že to nebyla poslední Rittichova akce v letošní sezoně.