Aktualizováno 13.11. 2018 08:41
video noc v nhl

Chytil byl hlavní hvězdou zápasu. Dal svůj první gól v sezoně

Filip Chytil

Filip Chytil se konečně dočkal gólu! A také díky trefě českého centra dokázali New York Rangers dobýt led Vancouveru. Chytil byl zároveň vyhlášen hlavní hvězdou večera. Za Chicago se do statistik zapsal David Kämpf, po delší pauze se do hry vrátil Ondřej Kaše.

Rangers prodloužili sérii zápasů, ve kterých bodovali už na sedm a tentokrát vděčili za úvodní gól Filipovi Chytilovi. Ten se dlouho střelecky trápil a smůlu protrhl až v 18 zápase sezony, to když v přesilové hře dorazil odražený Pionkův pokus od modré.

Devatenáctiletý Chytil dostal od kouče velkou porci času, na ledě strávil přes 14 minut a na konci zápasu byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

David Kämpf z Chicaga sice vybojoval úspěšným presinkem gól pro Alexe DeBrincata a vedení 2:0,  Blackhawks ale na ledě Caroliny ale náskok neudrželi a nakonec padli v prodloužení.

Dobrá zpráva přišla z Anaheimu, kde se po delší době dostal na led po zranění Ondřej Kaše. Ducks i díky jeho přínosu porazili Nashville 2:1 po nájezdech.

New York Rangers – Vancouver Canucks 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 33. CHYTIL, 52. B. Howden - 24. Goldobin.

Carolina Hurricanes – Chicago Blackhawks 3:2pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 35. T. Teräväinen, 36. Ferland, 62. Aho – 10. J. Toews, 31. DeBrincat (KÄMPF).

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Radulov – 22. Atkinson, 51. Dubois.

Anaheim Ducks – Nashville Predators 2:1SN (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 40. Getzlaf, rozh. náj. Rakell – 44. Fiala.