Publikováno 23. 4. 2018
nhl logická volba

Calgary má trenéra, kterého si šéf vysnil! Nový kouč se vrací domů

Bill Peters
Zdroj: Profimedia
Bill Peters

Bill Peters, který v pátek odstoupil jako trenér Caroliny Hurricanes, byl jmenován trenérem Calgary Flames. Nový lodivod střídačky kanadského týmu dostal v novém prostředí víceletý kontrakt. Peters nahradil Glena Gulutzana, který s týmem nepostoupil do bojů play off.

Peters měl v Carolině smlouvu ještě na jednu sezonu, ale rozhodl se změnit prostředí. V průběhu čtyř sezon měl sice vyrovnanou bilanci, ale ani jednou se s nově tvořícím týmem nedostal do bojů o Stanley Cup.


Peters vedl i Kanadu na mistrovství světa v roce 2016, kde generální manažer Flames Brad Treliving byl v pozici vedoucího týmu. A tam také vznikl a myšlenka, přivést Peterse do Calgary. "Když jsem viděl, jak Bill pracuje, musím říct, že je opravdu impozantní chlapík. To, jak se připravuje, jeho detaily. Poznatky o hře i schopnost sdělit své postřehy. Myslím, že je opravdu zvláštní trenér,“ řekl Treliving o Petersovi.


Peters se v podstatě z Caroliny vrací domů. Narodil se totiž v Three Hills v provincii Alberta, jen 80 kilometrů severovýchodně od Calgary. Stane se třetím koučem Flames ve čtyřech sezonách. Před ním tým vedli GLen Gulutzan (2016-18) a Bob Hartley (2012-16).

ram TN.cz