Publikováno 2. 7. 2017
nhl konec jedné éry

Bylo nám ctí, loučí se Florida s Jágrem. Tenhle muž ho nahradí!

Jaromír Jágr a Jevgenij Dadonov
Zdroj: Profimedia, Joneleit/CSM/REX Shutterstock

Agent Jaromíra Jágr Petr Svoboda včera oznámil, že legendární hokejista s číslem 68 na zádech už nebude pokračovat v barvách Floridy Panthers. Zprávu potvrdil i klub, který už se s českým hokejistou ústy svého generálního manažera Dalea Tallona rozloučil. A dokonce už si i stihl sehnat náhradu.

Jaromír Jágr po prvním dnu přestupů v zámořské NHL stále čeká na svého nového zaměstnavatele. Floridští Panteři jím nebudou, jak včera v odpoledních hodiinách středoevropského času potvrdil novinářům agent pětačtyřicetiletého hokejisty Petr Svoboda.
 

Jen o pár hodin později se už na Floridě s Jágrem skutečně loučili. Postaral se o to konkrétně generální manažer klubu Dale Tallon. "Bylo ctí mít takovou legendu v týmu. Nemohu mu dostatečně poděkovat za jeho práci, ale nastal čas, aby to tu převzali naši mladí kluci,“ vzkázal Tallon.
 

Šance, že by Jágr zůstal, tu byla, musel by však jít s platem dolů, k dohodě ale nakonec nedošlo a druhý nejlepší střelec v historii NHL čeká na novou šanci u jiného z týmů.

Jeho místo v sestavě Panthers ale dlouho volné nezůstalo. Jak píše web TSN, na Floridě, která si mimo dalších hráčů pořídila i Radima Vrbatu, náhradou za Jágra by mohl být Jevgenij Dadonov.
 

Hokejista, který už v minulosti odehrál zá Floridu pětapadesát utkání s bilancí 10+10, se vrací po pěti letech strávených v KHL, kde za Donbass a Petrohrad dohromady nastřílel 101 gólů a přidal 123 asistencí.
 

Právě osmadvacetiletý rodák z Čejlabinsku, kterého Florida draftovala před deseti lety jako jednasedmdesátého v pořadí, by měl být tím, kdo se podle TSN postaví do jedné lajny k Jonathanu Huberdeauovi a Alexandru Barkovovi.

msl TN.cz