Publikováno 15. 6. 2017
nhl čeká ho pauza

Bojoval pro tým! Přetrhané šlachy, zlomeniny, kapitán hrál ale dál

Erik Karlsson a Sidney Crosby
Zdroj: NHL media

Někdy bývá snaha pomoci svému týmu nad vlastní zdraví. Do posledního písmene to potvrdil i kapitán týmu zámořské NHL Ottawa Senators Erik Karlsson.

Až teprve poté, co se uzavřely boje o Stanley Cup, vychází naplno na povrch, čím vším musel Karlsson procházet. Coby kapitán nechtěl nechat svůj tým na holičkách a odehrál neskutečných devatenáct zápasů v play off, ačkoliv měl dost vážné zdravotní potíže.
 

Jak potvrdil ottawský generální manažer Pierre Dorion, sedmadvacetiletý obránce se v polovině tohoto týdne musel podrobit chirurgickému zákroku, při němž mu byly odoperovány přetrhané šlachy na levé noze.
 

Jenže to není zdaleka vše. Už po úvodním kole play off, ve kterém si Ottawa poradila s Bostonem, prozradil, že hrál s vlásečnicovými zlomeninami v noze. Navzdory všem zdravotním patáliím však Karlsson nakonec v devatenácti utkáních nasbíral osmnáct bodů za dvě branky a šestnáct nahrávek.

A i díky němu Senátoři doputovali až do finále Východní konference, kde v dramatické sérii nestačili na pozdější šampiony z Pittsburghu. Teď jej čeká dlouhá rekonvalescence, nicméně Karlsson už si i zavtipkoval. "Díky všem za laskavá slova. Z operace si nepamatuji vůbec nic, takže to šlo dobře a podle plánu," poděkoval fanouškům za podporu na sociální síti.
 

msl TN.cz