nova sport noc v nhl

Češi táhli Boston! Krejčí ničil gólmany Detroitu, válel i Pastrňák

David Krejčí
Zdroj: NHL media

David Krejčí byl největší hvězdou zápasu mezi Bostonem a Detroitem. Útočník Bruins dva góly sám dal a na jeden přihrál, výborně si ale vedl i jeho parťák David Pastrňák, jenž se jednu branku dal a na druhou přihrál. I díky nim se do branky Detroitu podíval i Petr Mrázek.

Na první gól čekali diváci v TD Garden do dvanácté minuty, ale zato v těch následujících si užili domácí kanonádu. Tu načal David Krejčí, když se prosadil před obráncem, naznačil kličku Coreauovi, jenže nakonec zakončil na bližší tyč a otevřel skóre.

Gól Davida Krejčího na 1:0:

Na druhý gól čekali domácí fanoušci jen minutu. A zaskvěl se při něm pro změnu David Pastrňák. Ten vybojoval kotouč, naservíroval jej Marchandovi a ten prostřelil detroitského gólmana.

Coreau v tu chvíli ještě nevěděl, že má před sebou poslední necelou minutu a půl v brance Red Wings. V tu chvíli jej totiž pokořil Stafford a do brankoviště putoval Petr Mrázek.

Ani toho ale Bostonští příliš nešetřili. Ještě do první sirény se podruhé prosadil Krejčí a završil tak třetinu snů v podání domácích hokejistů.

Gól Davida Krejčího na 4:0:

Ve druhé třetině přidal pátou branku Marchand a na čestný úspěch hostí z hole Kronwalla odpověděl v úvodu třetího dějství Pastrňák, když povedenou ranou z otočky po vítězné buly Krejčího uzavřel brankový účet utkání.

David Pastrňák zvyšuje na 6:1:

Velký obrat se povedl Pittsburghu. Ten sice po první dvacetiminutovce prohrával ve Winnipegu 3:2, čtyřmi góly ve druhé části ale zápas kompletně otočil a nakonec vyhrál 4:7. Velkou noc zažili především Nick Bonino a Jevgenij Malkin, první si připsal hattrick, druhý přidal dvě branky a asistenci.

V utkání mezi Dallasem a Ottawou bodoval i Aleš Hemský, jeho asistence ale Texasanům pomohla jen zmírnit porážku 2:5.

Výsledky: Boston - Detroit - 6:1, Dallas - Ottawa - 2:5, Winnipeg - Pittsburgh - 4:7