Publikováno 8. 5. 2018
hokej NHL

NHL: Nadvláda Penguins končí, postup slaví Washington!

Alexander Ovechkin

Král je mrtev, ať žije král! Po dvou letech skončila v NHL dominance hokejistů Pittsburghu Penguins, kteří v šestém utkání druhého kola play-off podlehli doma Washingtonu 1:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil útočník Jevgenij Kuzněcov. Capitals tak poprvé od roku 1998 postoupili do finále Východní konference.

Ve vypjatém střetnutí dvou těžkých vah se čekalo na gól do druhé třetiny, kdy se nejprve prosadil Alexander Chiasson. Toho vybídl ke skórování jeho parťák Nathan Wolker, jenž stal vůbec prvním Australanem, který bodoval v play-off NHL.

Vyrovnávací trefa Penguins přišla ve 32. minutě. Domácí kapitán Sidney Crosby uspěl na vhazování a obránce Brian Dumoulin přiťukl puk na Krise Letanga, jenž střelou z voleje od modré zařídil nerozhodný stav.

ROZHODUJÍCÍ TREFA KUZNĚCOVA:

Utkání tak dospělo do nastaveného času, na jehož počátku trefil Pittsburgh tyčku, poté ale inkasoval. A prsty v tom neměl nikdo jiný než hvězdný forvard Alex Ovečkin. Ten vyslal Kuzněcova do sólového úniku a jeho krajan přesným zakončením rozhodl.

Ve druhém nočním utkání porazil Nashville 4:0 Vancouver a vynutil si sedmý zápas série.