Aktualizováno 1.1. 2017 19:09
NHL Bez střechy

NHL nabídne další zápas pod širým nebem! V akci budou i Češi

Scotiabank NHL Centennial Classic
Zdroj: NHL media

Fanoušci se zase dočkají, zápas pod širým nebem se hraje už dnes. Na odkrytém stadionu se utká Toronto s Detroitem a tak budou v akci vidět i čeští hokejisté. Utkání startuje ve 21 hodin českého času a budete ho moci sledovat na kanálu Nova Sport 1.

Soutěžnímu zápasu předcházelo už utkání legend. V tomto zápase mezi nastoupil za St. Louis proti Chicagu i nezapomenutelný útočník Keith Tkachuk, který navíc nastoupil v dresu s číslem 38 a jmenovkou Demitra. Uctil tak památku zesnulé slovenské hvězdy, která zemřela společně se svým týmem při pádu letadla v ruské Jaroslavli v roce 2011.

 

 

Keith Tkachuk v dresu Pavola Demitry
Zdroj: St. Louis Blues

 

Tkachuk před Demitrou smekl. "Byl to úžasný kluk. Jako hokejista byl speciální, patřil k těm lepším," chválil zesnulého hrdinu. Společně si zahráli tři sezony právě za St. Louis a oba byli tahouny Blues.

 

Toronto Maple Leafs vs. Detroit Red Wings (21:00 - Nova Sport1):

 

Jenže zápas legend byl jen zahřívajícím kolem před tím hlavním duelem. V něm se střetně Toronto s Detroitem a půjde o běžný soutěžní zápas. Ten největší rozdíl je právě stadion, na kterém se bude hrát. Hokejisté se totiž, stejně jako jejich starší kolegové, představí pod širým nebem.

 

Petr Mrázek na NHL winter classic
Zdroj: Profimedia Petr Mrázek na NHL winter classic

 

V bráně Red Wings by měl být Petr Mrázek, který už zápas pod širým nebem zažil před třemi lety, tehdy ovšem v roli náhradníka. Jeho konkurent Jimmy Howard je stále zraněný. V sestavě Detroitu by mělo být i slovenské duo Tatár a Jurčo. Na druhé straně by se měli čeští fanoušci dočkat obránce Romana Poláka.

 

Kdo se ovšem nesoustředí jen na československé hráče, důvod k radosti mu jistě udělá hokejové umění jednoho z nejlepších hokejistů současnosti Austina Matthewse. Útočník Toronta dokazuje, že má pro NHL ty správné dispozice. Proti němu bude stát neúnavný Švéd Henrik Zetterberg či rakouský skvost Thomas Vanek.

 

Tento netradičně tradiční zápas "bez střechy" má podle odhadů navštívit 100 tisíc lidí, symbolicky, jde o oslavu sta let od vzniku slavné NHL. Hrát se bude na torontském BMO Field stadionu, který je určen pro fotbalová utkání.

 

 

lju TN.cz