Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2016 15:55
světový pohár krásná trofej

Nezastavitelná Ester! Ovládla další závod a má první glóbus

Ester Ledecká na snowboardu
Zdroj: ČTK/AP
Ester Ledecká na snowboardu

Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála i závěrečný třetí paralelní obří slalom v této sezoně Světového poháru a poprvé získala malý křišťálový glóbus. V tureckém Kayseri dnes porazila ve finále o čtyři sekundy Rakušanku Sabine Schöffmannovou.

Dvacetiletá česká závodnice má na dosah i triumf v celkovém hodnocení paralelních disciplín. Před druhou Ruskou Jekatěrinou Tuděgeševovou, která dnes skončila čtvrtá, si vytvořila prakticky nedostižný náskok 930 bodů. Do konce seriálu zbývá pouze slalom v německém Winterbergu, který se pojede v neděli 6. března. Za vítězství v závodu je 1000 bodů.


Po prosincovém prvenství v italské Carezze a lednovém vítězství ve slovinské Rogle nenašla Ledecká přemožitelku ani v Turecku, kde závod snowboardistům komplikovalo počasí. Vyřazovací jízdy začaly s menším zpožděním kvůli mlze, českou hvězdu to však nerozhodilo, stejně jako nedávný "výlet" do Světového poháru sjezdařek, v němž hned při své premiéře dokázala bodovat a úspěšně si vedla i v dalších startech.


PSALI JSME:

 
"Byla to zase jiná trať a jsem ráda, jak jsem všechno zvládla. Z výhry jsem nadšená, byl to skvělý závod," uvedla Ledecká. "Závod nebyl tak špatný, jak všichni kvůli špatnému počasí očekávali, i když diváci sotva viděli cíl."


Ledecká v Kayseri nejprve ovládla kvalifikaci a poté drtila jednu soupeřku za druhou. V osmifinále porazila Švýcarku Nicole Baumgartnerovou téměř o dvě sekundy. Nejvyrovnanější souboj svedla v dalším kole s Němkou Cheyenne Lochovou, kterou porazil o 55 setin. V semifinále zvítězila nad Rakušankou Inou Meschikovou jasně o osm sekund a s velkým náskokem si poradila i ve finále s Schöffmannovou. Na konto si připsala šesté pohárové vítězství v kariéře a v šestém letošním závodu vybojovala čtvrté medailové umístění.
 

tn.cz / ČTK