Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2015 10:30
komplikace nenakazil někoho?

Kabina Barcelony je v ohrožení. Neymar dostal příušnice

Neymar
Zdroj: Twitter
Neymar

Opora Barcelony Neymar má nepříjemný zdravotní problém. Doktoři mu diagnostikovali příušnice. Bude se opakovat prosincová situace z NHL, kdy se tato nemoc rapidně šířila dál?

Už včera chyběl na tréninku, dnes je jasné proč. Brazilský útočník Neymar bude minimálně dva týdny ze hry kvůli příušnicím. Onemocnění, proti kterému byl údajně očkován ho připraví o evropský i španělský Superpohár. Otázkou také zůstává, zda-li stihne hvězda Barcelony úvodní zápas sezóny s Bilbaem, který na tým čeká 23. srpna.

 

Nebude se tato nemoc teď šířit v kádru Barcelony i dále? Vzpomeňme na prosinec loňského roku, kdy příušnicemi onemocnělo několik hráčů v NHL a to včetně Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše či Sidneyho Crosbyho. Choroba se šířila napříč týmy, takže se v horším případě může dotknout i dalších španělských celků, nejen Barcelony. Další nakažení v řadách Neymarových spoluhráčů zatím nejsou.

 

Třiadvacetiletý Neymar se nakazil onemocněním, které napadá především malé děti a šíří se kapénkovou infekcí. Brazilský reprezentant je proti této nemoci sice očkovaný, ale ani to nezaručuje 100% ochranu před nakažením. Barcelonu čeká nejbližší utkání v úterý, kdy poměří síly v evropském Superpoháru proti Seville v Tbilisi.

lju Hürriyet