Publikováno 21. 4. 2018
NHL Hokejová noc

Neuvirth pomohl Flyers odvrátit vyřazení. Gudas se porval! VIDEO

Radko Gudas a Michal Neuvirth
Zdroj: NHL media
Radko Gudas a Michal Neuvirth

Pittsburgh a Nashville mohly po nočních zápasech slavit postup do dalšího kola play off. Jenže udělat poslední krok bývá to nejtěžší. A také, že bylo. Penguins podlehli doma Flyers 2:4. Pod vítězství hostů se velkou měrou podepsal český brankář Michal Neuvirth, který pochytal třicet střel soupeře. Jakub Voráček jednou asistoval. Radovat se nemohli ani Predators, jenž podlehli Coloradu 1:2.

Zranění i špatná forma. O škatulata v brankovišti Flyers během letošní sezony nebyla nouze. Philadelphia disponuje hned se třemi dobrými gólmany a v pátém zápase série s Pittsburghem dostal důvěru Michal Neuvirth. Rozhodně ji nezklamal, jelikož pochytal třicet z dvaatřiceti střel soupeře a výrazně pomohl hostům k výhře 4:2.

 

 

Asistenci u prvního gólu Flyers měl Jakub Voráček. Vítěznou trefu zařídil Sean Couturier a to až v poslední minutě zápasu. Na jednu ze dvou branek Pens přihrával útočník Dominik Simon. České jméno je v tomto klání spojeno i s bitkou. Ve druhé části se porval Radko Gudas a Jamie Oleksiak.

 

 

Poslední krok k postupu neudělal ani Nashville. Ten podlehl Coloradu těsně 1:2, i když měl rovněž výhodu domácího prostředí. Slaví naopak Winnipeg, jenž porazil Minnesotu 5:0. Díky tomu vyhrál sérii 4:1 na zápasy.

 

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (stav série 3:2)
Winnipeg - Minnesota 5:0 (konec série 4:2)
Nashville - Colorado 1:2 (stav série 3:2)

lju TN.cz