Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 8. 2017
video parádní akce

Van Kessel naštval Tvrdíka. V Anglii se ale uvedl krásným gólem!

Jaroslav Tvrdík a Gino Van Kessel
Zdroj: Profimedia

Stále ještě kmenový hráč pražské Slavie Gino Van Kessel pořádně naštval šéfa vršovického klubu Jaroslava Tvrdíka. Tomu se nelíbila fotbalistova slova na adresu Zlína, kam měl původně zamířit na hostování.

Dres účastníka základní skupiny Evropské ligy ale nakonec neoblékl. Místo toho zvolil hostování ve třetiligovém anglickém Oxfordu.
 

Když pak dával rozhovor pro místní tisk, zlínský klub nešetřil. V něm označil Zlín jako malou vesnici. Jeho slova se dotkla i šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, který se nechal slyšet, jak už je u něj tradiční, na Twitteru. "Výkonem nepodložená arogance Van Kessela a jeho táty agenta je neuvěřitelná. Jeho urážky Zlína v Anglii již jen ukazují hloubku našeho omylu," napsal.

 

 

Van Kessel přišel do Slavie z Trenčína a hned zpočátku vstřelil dva góly, postupně však upadal do průměru, až vypadl ze sestavy. Prosadit se nedokázal ani na jaře během hostování v Polsku.

V Oxfordu ale začal podobně jako ve Slavii. Hned ve svém prvním utkání přispěl pouhé tři minuty po příchodu na trávník gólem k výhře 3:0 nad Portsmouthem. Než zavěsil, prošel přitom okolo dvou obránců soupeře, což byla paradoxně činnost, které se mu během působení v pražském klubu příliš nevedla.

 

 


 

Pokud by se mu v Anglii dařilo i dále, může ho Oxford ze Slavie vykoupit. Opce je ve výši 900 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 23,5 milionů korun.

TN.cz