Aktualizováno 11.8. 2016 09:01
gratulujeme slova medailisty

Nešťastná třináctka a pak úprk. Jak Prskavec upaloval za medailí?

Jiří Prskavec
Zdroj: Profimedia
Jiří Prskavec

Jiří Prskavec možná tajně myslel na zlato. Nakonec byl rád za bronz. A to navzdory tomu, že trať vodního slalomu na olympiádě v Riu projel nejrychleji ze všech. Šťouch na brance číslo 13 ale zkazil náladu.

Pocity má tak smíšené. Mohl vyhrát, ale také nemusel mít žádnou medaili, kdyby Slovák Jakub Grygar nechyboval v předposlední brance. "Docela jsem mu věřil, je to kamarád a přál bych mu to. Na druhou stranu si myslím, že je ještě mladej a může si počkat," usmál se Prskavec na adresu o čtyři roky staršího Slováka.

16

GALERIE: Jiří Prskavec

Zdroj: Profimedia

GALERIE: Jiří Prskavec - 4

Hodnocení:


Český vodák měl jasně nejrychlejší finálový čas, ale na snadné trati se chyba krutě trestá. "Škoda toho ťuku, byl jsem nejrychlejší. Byl jsem rád, že jsem to ustál, to znamenalo strašně moc. Mrzelo by mě, kdybych byl čtvrtý, ale říkal jsem si, že si tu bronzku fakt zasloužím," uvedl.

Tíha finálového závodu na jindy bezstarostného kluka nakonec opravdu dolehla. Tatam byla lehkost a přišel opravdu boj s vodou. A osudná protivodná branky číslo 13."Krutě mi tam nevyšla voda. Měl jsem namyšleno, že to tam vyšlu jako v tréninku, ale prostě jsem tam měl proud, takže jsem se tam dotknul,"
litoval Prskavec. V tu chvíli věděl, že musí jet na maximální riziko. "Musel jsem jet opravdu hutě a to se mi docela povedlo," radoval se.


Prostřední část trati mu opravdu vyšla. "Jel jsem nejrychleji, co to šlo, a říkal jsem si, teď to jen udržet," líčil.
Jiří Prskavec a gratulace od táty
Zdroj: Nova Sport Jiří Prskavec a gratulace od táty

Medaili opravdu vylovil. Úleva byla velká. Česká republika má díky třiadvacetiletému klukovi z Mělníka první medaili a prvním gratulantem nemohl být nikdo jiný, než táta, také bývalý skvělý kajakář. Aby ne, vždyť syn ho v úspěších předstihl.
 

čtk TN.cz