Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2017
gratulace prostě frajer!

Nestárne a překvapuje! Maldini se kvalifikoval na turnaj ATP!

Paolo Maldini tenista
Zdroj: Instagram
Paolo Maldini tenista

Je to borec který nestárne! Bývalý slavný fotbalový obránce Paolo Maldini zkusí štěstí v profesionálním tenisu. Osm let poté, co pověsil kopačky na hřebík, se mu povedlo kvalifikovat se na turnaj ATP Challenger v rodném Miláně.

Maldini se za dva týdny představí na challengeru v Miláně, kde se narodil a v tamním AC strávil i celou kariéru. Do turnaje vstoupí v den 49. narozenin a bude hrát po boku svého tenisového trenéra Stefana Landonia, se kterým si divokou kartu vybojovali ve speciální kvalifikaci - turnaji Rodeo v Aspria Harbour Clubu.


"Paolo má dobré podání, obstojné údery a pracuje i na zlepšení volejů. Myslím, že nemá vyloženě slabinu,"
uvedl v rozhovoru pro server www.tennisitaliano.it Landonio.
Paolo Maldini tenista
Zdroj: Instagram Paolo Maldini tenista

"Věděli jsme, že bychom mohli hrát dobře. Byla to náš první soutěžní turnaj, ale předtím jsme hráli charitativní exhibiční zápasy. Paolo začal hrát trochu pozdě, teď 5-6 let pilujeme techniku. Ale vzhledem k tomu, co prožil v minulosti, má úžasné duševní a fyzické schopnosti. V klíčových momentech je opravdu velmi silný," dodal jeho trenér.

Téměř padesátiletý idol je stále v úžasné fyzické kondici a před tenisem zkoušel i boxovat.
Paolo Maldini na dovolené
Zdroj: Instagram Paolo Maldini na dovolené

Ve fotbale má za sebou Maldini veleúspěšnou kariéru, během níž s AC Milán mimo jiné sedmkrát vyhrál italskou ligu a je také rekordmanem klubu v počtu odehraných zápasů, když za něj v letech 1984 až 2009 nastoupil k 902 utkáním. S reprezentací má stříbro a bronz z mistrovství světa.
Paolo Maldini
Zdroj: oficiální zdroj

 

ram, čtk TN.cz