Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2016 18:00
ms v oslu mužská štafeta

Nesmrtelný Björndalen slaví 20. zlato na MS! Češi skončili pátí

Ole Einar Björndalen na ramenou norských biatlonistů
Zdroj: ČTK/AP
Ole Einar Björndalen na ramenou norských biatlonistů

Biatlonisté Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr skončili pátí ve štafetě na mistrovství světa v Oslu a vyrovnali nejlepší český týmový výsledek mužů v historii šampionátů. Z titulu se radovalo Norsko, druzí dojeli obhájci titulu Němci a třetí nečekaně Kanada.

Jubilejní dvacáté zlato z mistrovství světa získal s vítěznými Nory slavný Ole Einar Björndalen, který štafetu rozbíhal. S ním se k radosti tribun na Holemenkollenu o triumf zasloužili Tarjei Bö, Johannes Bö a Emil Hegle Svendsen.l


Krčmář jednou dobíjel vleže a stojku zvládl čistě, i když měl problém. "Neotevřel se mi závěr a náboj se vzpříčil. Musel jsem pátý dobíjet, školácká chyba, ale odpracoval jsem si to na trati," řekl Krčmář. Ze střelnice vyběhl osmý, ale Soukupovi předal třetí o 7,5 sekundy za vedoucími Němci a dokonce před hvězdným Björndalenem.


Češi se mohli spolehnout na rychlé lyže a Soukup v polovině svého úseku vedl. Na stojce jednou dobíjel a z šestého místa měl špičku na dohled. Běžecky se neztratil a Moravce vyslal na trať jako pátého a jedenáct sekund za norskými lídry.


PSALI JSME:


Moravec sice střílel vleže pomaleji, ale čistě a polepšil si na čtvrté místo. Na stojce ustál kritickou situaci a přesným posledním nábojem se vyhnul trestnému kolu. Ze střelnice odběhl čtvrtý a Šlesingra vyslal na trať pátý těsně za rakouskou štafetou.


Šlesingr soupeřil s Dominikem Landertingerem a po jednom dobíjení vleže trochu ztratil. Oba jednou dobíjeli na stojce a rozdali si to v posledním běžeckém kole. Sedm set metrů před cílem byl Šlesingr těsně čtvrtý, ale na stadionu s Rakušanem prohrál. "Výsledek je to hezký, ale to čtvrtý místo jsem měl nějak urvat," litoval Šlesingr.


Pátým místem čeští biatlonisté vyrovnali nejlepší výsledek z mužské štafety na MS z před devíti let v italské Anterselvě.
 

ČTK TN.cz