Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 4. 2016
indycar 3. trénink

Neskutečně vyrovnaná IndyCar! 20 pilotů s odstupem 1 sekundy

Will Power během závodu v St. Petersburgu
Zdroj: Profimedia
Will Power během závodu v St. Petersburgu

Sobotní trénink IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park ukázal neuvěřitelnou vyrovnanost šampionátu. Dvacet pilotů z jednadvacetičlenného pole dělil rozestup menší než jedna sekunda. Do čela se v posledním měření sil před kvalifikací vyšvihl Will Power.

Dvojnásobný vítěz závodu v Alabamě Power zřejmě konečně našel správnou formu a časem 1:07.0198 vyhrál třetí trénink amerického šampionátu na alabamském okruhu. Ale trénink především ukázal, jak je šampionát vyrovnaný. Dvacátý Conor Daly na Powera ztrácel méně jak sekundu. I poslední Luca Filippi neztrácel na Powera více jak vteřinu a půl.

 

Příčinu hledejme v tom, že okruh v Alabamě sedí Hondě. Japonská automobilka v úvodních čtyřech závodech letošní sezóny na konkurenční Chevrolet ztrácela. Ale zdá se, že v Alabamě její motor a takzvaný aerokit, tedy balík aerodynamických prvků montovaný na shodný podvozek od italské Dallary, funguje velmi dobře a Honda je schopná Chevrolet porážet.

 

Za Powerem skončil v tréninku na 2. místě Scott Dixon. Třetí příčka patří Jamesi Hinchcliffeovi, nejlepšímu pilotovi s hondou. Za ním se na čtvrtém místě umístil Carlos Muňoz. Lídr šampionátu Simon Pagenaud uzavírá první pětku.

 

 

Dva piloti se během tréninku postarali o vyvěšení červených vlajek a přerušení tréninku. Naštěstí šlo vždy jen o to, že pilot skončil v kačírku a nemohl se vrátit na trať. To postihlo nováčka Maxe Chiltona a také zkušeného Japonce Takumu Satóa, který vyhrál páteční odpolední trénink. Oběma nebyla dráha dost široká v páté zatáčce.
 

Kompletní výsledky (ve formátu pdf) najdete ZDE.

vbo TN.cz