Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 1. 2018
Velká nepříjemnost Rallye Dakar

Nervy před Dakarem: Ouředníčkovi hořelo auto, startovat však bude

Rallye Dakar
Zdroj: Profimedia

Chvíle hrůzy si jen pár dní před startem prestižního závodu Rallye Dakar prožil český jezdec Tomáš Ouředníček. Když přebíral svůj vůz v přístavu, nadupaný Ford Ranger zničehonic explodoval. Oheň se ale naštěstí podařilo rychle uhasit.

Pro Ouředníčka je blížící se Dakar jedním z vrcholů kariéry. O to víc jím tak otřásla událost, která se stala v peruánském přístavu Callao, kam si přijel pro svůj závodní speciál. Po dlouhé cestě přes oceán totiž explodovala baterie vozu a ten tak začal rychle hořet!

"Dva roky se připravuji na tento závod. Rozhodl jsem se vypustit loňský ročník, abych veškerou svou energii i prostředky mohl vložit do letošního 40. ročníku. Nedokážu ani popsat, jak jsem se cítil, když jsem zjistil, co se stalo. Pořád jsem ještě v šoku," přiznal zaskočený Ouředníček v tiskové zprávě.Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Díky včasnému zásahu techniků se oheň podařilo uhasit, takže Ouředník nebude v sobotu na startu v Limě chybět. 

Auto vypadá, že je v pořádku, a mechanici snad zvládnou provést nejnutnější opravy ještě před techickými přejímkami. Chtěl bych nesmírně poděkovat organizátorům za záchranu našeho vozu. Ze všech sil teď věřím tomu, že tímto incidentem jsme si dakarskou smůlu pro letošní ročník vyčerpali a že nadále nás bude provázet jenom štěstí," uvedl Ouředníček.

 

Videoportál Nova Plus přináší pro fanoušky Rallye Dakar 2018 speciální pořad, který je zavede do zákulisí nejatraktivnějšího a zároveň nejtěžšího motoristického závodu světa. S týmem Barth racing se díky Nova Plus diváci podívají do zázemí závodních stájí a fungování celého bivaku. Těšit se můžou na rozhovory se závodníky a exkluzivní záběry týmového zázemí.

fre TN.cz