Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2017
myšlenky jinde mělo se hrát?

Hrát den po útoku? Neptali se. Přišla SMS, že hrajeme, láteří kouč

Thomas Tuchel
Zdroj: Profimedia

Borussia Dortmund v odloženém utkání čtvrtfinále Ligy mistrů prohrála s Monacem 2:3 a trenér i fotbalisté německého mužstva po utkání cítili hořkost. Podle jejich slov se o tom, že se bude hrát jen den po bombovém útoku na jejich klubový autobus, rozhodlo bez nich.

Mělo se hrát v úterý večer, místo fotbalu ale v Dortmundu probíhaly policejní manévry. Při odjezdu z hotelu na stadion totiž v bezprostřední blízkosti klubového autobusu domácí Borussie vybuchla nálož. Při útoku byl zraněn dortmundský obránce Marc Bartra a musel podstoupit operaci.
 

Co ale bude se zápasem? Evropská fotbalová unie (UEFA) měla jasno. Bude se hrát hned další den. "Až do výkopu jsem měli v hlavách hodně věcí, jenom ne fotbal," přiznal po utkání záložník Dortmundu Nuri Sahin. 
 

Z jeho slov je patrné, že pro fotbalisty rozhodnutí nebylo úplně  ideální. Podle vyjádření trenéra domácích Thomase Tuchela s ním však těžko mohli něco dělat. "Rádi bychom měli více času, ale nikdo se nás neptal. Přišla nám SMS, že se ve Švýcarsku rozhodlo a hrajeme zítra," popsal, jak vše probíhalo. "Cítili jsme se úplně ignorováni. Jako by na náš autobus jen přiletěla plechovka od piva," zlobil se Tuchel.

"Hrát tady dnes fotbal, to chtělo hodně kuráže," uzavřel třiačtyřicetiletý trenér.


 

msl, ČTK TN.cz