synot liga

Zmařená penalta a červená karta: Plzeň přesto položila Spartu!

Plzeň vs. Sparta
Zdroj: facebook.com

Šlágr 12. kola Synot ligy mezi Viktorií Plzeň a pražskou Spartou se odehrál v tradičně bojovném duchu. Ve Štruncových sadech však padaly nejen listy ze stromů, ale i góly do sítě obou celků. Domácí sice neproměnili penaltu a přišli o vyloučeného Procházku, ale i tak jasně přehráli Spartu 2:1.

Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty a spoléhala zejména na rychlé brejky. Plzeň měla v úvodu více ze hry, branku Sparty však ohrozil jen Limberský a další závary domácí nedotáhli.

Ve 21. minutě byl ale v rohu vápna dříve u míče Ďuriš než brankář Bičík, který ho srazil a sudí Příhoda nařídil pokutový kop. Jelikož ale nešlo o zmaření vyložené příležitosti a Ďuriš by se dostal do rohu hřiště, nenásledovala červená, ale jen žlutá karta.

Sparťanský gólman však svou chybu napravil, když sám faulovaný Ďuriš penaltu kopl nedůrazně do středu branky a Bičík mu ránu zneškodnil.

Následovala série žlutých karet a atmosféra na hřišti se začala vyostřovat. Vše vygradovalo ve 41. minutě, kdy Matějovský ostře zajel do Procházky, který do sparťanského záložníka agresivně vrazil. Rozhodčí Příhoda domácímu stoperovi udělil za oplácení červenou kartu a na hřišti se strhla mela.

Plzeň na oslabení zareagovala stažením Koláře, ale i v deseti zůstávala aktivnějším týmem. Sparta se soustředila hlavně na to neudělat chybu a neriskovala.

V 72. minutě už ale Západočeši udeřili. Na rohový kop Kovaříka si na přední tyči naskočil Baránek a hlavou rozveselil vyprodaný stadion.

Sparta pak sice začala hrát, ale osm minut před koncem přišel brejk, náhradník Petržela utekl Matějovskému a umístěnou střelou pojistil cenné vítězství. To už jen zmírnil střídající Juliš, který se postaral o první gól Sparty na hřišti Plzně po 420 minutách.