Aktualizováno 30.3. 2016 16:04
nova sport atp 1000

Nemožná mise Djokovič? Berdych hraje v Miami bez zábran!

Zdroj: Nova Sport

Tři roky nad ním nevyhrál a vzájemná bilance zápasů mezi srbskou a českou jedničkou je hrozivých 22:2. Na turnaji v Miami se ale dějí věci, slunná Florida přeje outsiderům. A tak se mluví i o tom, zda Berdych může suveréna tenisového světa ohrozit.

O letošním turnaji v Miami se tvrdí, že je pohřebištěm favoritů. U Tomáše Berdycha se to zatím naštěstí nepotvrdilo. Francouze Richarda Gasqueta porazil ve třech setech a postoupil do čtvrtfinále. Tam si zahraje s Novakem Djokovičem.

Berdychovi se tak povedla dokonalá pomsta za osmifinále na US Open, kdy ho Francouz poslal domů. Navíc s ním vyrovnal nepříznivou bilanci. A srovnal stav vzájemných zápasů na 7:7. Nehrál zrovna svůj nejlepší tenis, ale zaváhal prakticky jen ve druhém setu. V tom třetím pak vzal Gasquetovi servis, když to bylo nejvíc potřeba, za stavu 5:5 a bylo hotovo.

Jenže v boji o semifinále to už bude jiné kafe. Tam čeká Berdycha světová jednička Novak Djokovič. A s ním prohrál posledních devět zápasů. Navíc Srb obhajuje titul a zatím v Miami neztratil ani set. Vzít mu ho nedokázal ani Rakušan Thiem. Toho poslal do sprch za necelé dvě hodiny.

Turnaj v Miami se na obrazovkách NOVA Sport objeví v 19 hodin, kdy budeme vysílat záznam včerejšího osmifinálového utkání Dimitrov - Monfils.

Ve 21:05 začne čtvrtfinále Goffin - Simon, na NOVA Sport 1. Druhé čtvrtfinále Djokovič - Berdych vysíláme ŽIVĚ od 3:05 na NOVA Sport 2.