Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.11. 2017 14:02
Tenis Záhadný problém

Nemocný olympijský vítěz Mečíř: Z krve mi musí odebírat železo!

Miloslav Mečíř
Zdroj: Profimedia
Miloslav Mečíř

Olympijský vítěz z roku 1988 Miloslav Mečíř poprvé promluvil o své záhadné nemoci, kvůli které skončil na pozici trenéra slovenského daviscupového týmu. A jedná se o opravdu málo vídaný problém. Někdejší tenisová hvězda má ve své krvi příliš mnoho železa, které mu musí doktoři dostávat z těla. S tím ale souvisí další potíže.

V 53 letech se u Mečíře projevila vrozená vada. "Trpím nadměrným vstřebáváním železa. Tělo se ho neumí zbavit přirozenou cestou a musím ho dostat ven jiným způsobem. Jediná nechemická metoda je pouštění žilou," uvedl bývalý tenista pro Pluska.sk.

 

 

Zpočátku to nevypadalo tak vážně. "Bolívalo mě břicho, což může být jeden z příznaků. Při odběrech krve mi objevily velké množství železa. Absolvoval jsem další vyšetření, která odhalila příčinu," pokračoval.

 

Právě s vypouštěním krve kvůli přebytku železa v ní vzniká i další zdravotní komplikace. Chybí mu totiž jiné tělu potřebné látky. "Chodím na to každé dva týdny a oslabuje mě to. Někdy mi bývá špatně, pak nemůžu cvičit a hýbat se. Dost se zadýchávám a ztratil jsem svalovou hmotu," dodal.

lju TN.cz