Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.2. 2017 17:06
Atletika Tah ze zoufalství

Gymnastka neměla co jíst, tak prodala olympijské medaile! Kolik dostala?

Olga Korbutová
Zdroj: Profimedia

Úspěchy i sportovní kariéru má bývalá běloruská gymnastka Olga Korbutová už za sebou. Život poté, co sportovec sekne se svou hlavní profesí, ten bývá často velmi tvrdou realitou. Ne každý se s ní dokáže vyrovnat. Příběhů těch, kteří přišli v jednu chvíli o všechno a trpí depresemi, těch je celá řada. Korbutová je na tom tak špatně, že nemá co jíst a tak se rozhodla, že prodá olympijské medaile.

Na olympiádě v Mnichově 1972 vyhrála Korbutová hned tři zlaté medaile. O čtyři roky později v Montrealu přidala do své sbírky ještě jedno olympijské zlato. Jenže od té doby uplynulo více než 40 let. Bývalá běloruská gymnastka je teď na tom podle ruských médií prý tak špatně, že nemá co jíst a tak byla nucena cenné kovy prodat v americké aukci.Za všechna tři mnichovská zlata utržila Korbutová celkem 183 000 dolarů, což je v přepočtu 4,7 milionu korun. Server Gazeta.ru doslova uvádí: "Medaile ji zachránily před hladem". Rodačka z Grodna, která žije od roku 1991 v Arizoně, dala do dražby mimo medailí přes dalších třicet předmětů.
Podobných příběhů je víc. Například hokejový gólman Ed Belfour prodal za 800 tisíc korun zlatou olympijskou medaili ze Salt Lake City 2002. Chtěl si totiž rozjet továrnu na výrobu whiskey. Za jiným účelem prodal svou zlatou olympijskou placku ukrajinský boxer Vladimír Kličko. Obdržel za ní 23 milionů korun, které však věnoval na charitu.

lju TN.cz