Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2016 19:57
nova sport 1 házenkářská lahůdka

Německý pohár zná své finalisty! Obhájí Flensburg titul?

Brankář Flensburgu Mattias Andersson
Zdroj: profimedia.cz
Brankář Flensburgu Mattias Andersson

Německá bundesliga má sice tento víkend přestávku, to ale neznamená, že si fanoušci házené nepřijdou na své. O slovo se totiž znovu přihlásil neméně prestižní ligový pohár, který už zná oba finalisty! O titul si zahraje obhájce z Flensburgu s Magdeburgem.

Flensburg si postup do finále musel doslova vydřít v dramatické bitvě proti týmu Rhein-Neckar Löwen. Po normální hrací době svítil na tabuli nerozhodný stav 26:26, o prvním finalistovi poháru tak muselo rozhodnout prodloužení.


V něm měli víc štěstí hráči Flensburgu, vyhráli těsně 31:30 a v nedělním finále budou obhajovat loňský triumf. Celkově mohou získat již pátý pohárový titul v klubové historii.V boji o prestižní trofej bude Flensburg velkým favoritem. Jeho finálovým soupeřem totiž bude Magdeburg, kterému v ligové tabulce patří až desátá příčka a už jen účast v boji o titul je pro něj velkým úspěchem. V semifinále se také pořádně nadřel. Duel s Bergischerem skončil po 60 minutách nerozhodně 29:29, po desetiminutovém prodloužení se z výhry 36:33 radoval Magdeburg.


Nedělní finále sledujte v přímém přenosu od 14:55 na NOVA Sport 1, utkání bude komentovat Daniel Čurda!

TN.cz