Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 8. 2017
wrc mistrovství světa

Německou rally vyhrát Tänak! Kopecký dojel těsně mimo body

Ott Tänak
Zdroj: Profimedia
Ott Tänak

Německou rallye vyhrál estonský jezdec Ott Tänak a připsal si druhé vítězství v kariéře. Do čela mistrovství světa se díky třetímu místu vrátil Francouz Sébastien Ogier, jenž využil sobotních problémů Belgičana Thierryho Neuvillea. Jan Kopecký obsadil první nebodovanou 11. pozici.

Tänak ve fordu se dostal do vedení v páteční sedmé rychlostní zkoušce a ve zbylých 14 testech už před sebe nikoho nepustil. V šampionátu WRC zaznamenal devětadvacetiletý Estonec druhé vítězství po červnové Italské rallye na Sardinii.

Druhý na asfaltových tratích v Německu skončil Nor Andreas Mikkelsen s citroënem, jenž na Tänaka ztratil 16,4 sekundy. O dalších 14 sekund zpět byl trojnásobný vítěz soutěže Ogier, jemuž i třetí pozice stačila k návratu do čela šampionátu.
 

Jeho největší rival Neuville musel odstoupit ze sobotní druhé etapy kvůli uraženému kolo svého hyundaie. Dnes se sice Belgičan s velkou ztrátou do rallye vrátil, ale nedosáhl ani na body ze závěrečné power stage.
 

Čtyřnásobný mistr světa Ogier s fordem získal k dobru 17 bodů, o které vede tři díly před koncem šampionát. Oba jezdci na tom byli před Německem bodově stejně, v Neuvilleův prospěch hovořil větší počet vyhraných rallye.
 

Kopeckému unikly body do MS o 48,1 sekundy, které ztratil na desátého Erica Camiliho. Francouz člena týmu Škoda odsunul i na druhé místo v hodnocení WRC 2. Hned za Kopeckým skončil další jezdec ve fabii Pontus Tidemand ze Švédska, jemuž třetí místo v kategorii stačilo k zajištění titulu mistra světa.
 

Po sedmitýdenní přestávce bude šampionát pokračovat jedenáctým dílem Katalánskou rallye.

čtk TN.cz