Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2018
formule 3 Bouračka ji neodradila

Dojemná slova německé krásky: Po děsivé nehodě se chce vrátit

Sophia Flörschová
Zdroj: Profimedia/Twitter

Není to ani týden, co sedmnáctiletá Němka přežila hrozivou bouračku ve Formuli 3 a už myslí na návrat. Děsivý incident, ze kterého překvapivě vyvázla „pouze“ se zlomenou páteří ji od závodění neodradil.

Ty záběry viděl snad každý. Formule Sophie Flörschové v rychlosti téměř 250 km/h vylétla z trati a narazila do budky pro organizátory.


Flörschová podstoupila jedenáctihodinovou operaci páteře a z celého incidentu by měla vyváznout bez trvalých následků. A její myšlenky jsou už zpět na trati.

 


„Přežila jsem operaci, která po 11 hodinách dopadla dobře. Doufám, že teď už se bude vše jen lepšit. Ještě několik dnů zůstanu v Makau, potom mě převezou,“ popsala momentální situaci Flörschová na facebooku.


„Chci poděkovat všem fanouškům, kteří mi posílali přání, které si teď začínám číst. Opravdu mě to motivuje a dodává na kuráži. Moje myšlenky jsou se všemi, kdo se nehody účastnil. Doufám, že jsou všichni zdraví,“ posílá hodně sil i kameramanovi, fotografovi a jednomu z organizátorů, kteří se při nehodě také zranili.


Zároveň poděkovala všem, kteří jí bezprostředně po nehodě pomohli a doktorovi, který jí dal znovu do pořádku.


V pondělí se k incidentu vrátil i její otec, který věří, že bude mít Sophii doma v Německu už týden po operaci. „Sedím u její postele a je velmi šťastná, že je operace za ní. Věří, že se to bude den ode dne lepšit, momentálně má ale bolesti, protože zmírňující léky přestávají působit,“ prozradil Sophiin otec.


„Ještě jsme nemluvili o tom, kdy bude znovu závodit, na to je ještě brzo, ale podle mého názoru neexistuje nic, co by ji zastavilo,“ ví moc dobře její otec.

hp TN.cz