Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2017
Kvalifikace Liga mistrů

Někteří fanoušci Slavii věří, jiní ji odepsali. A co vy? Oznámkujte ji!

SK Slavia Praha
Zdroj: Profimedia

Slavia se probudila do deštivé středy s pozápasovou kocovinou. Sešívané bude zřejmě ještě dlouho mrzet, že na Kypru nevstřeili gól, i když mu nebyli daleko. O to hořčí je smířit se s výsledkem 0:2. Tábor fanoušků se tak pochopitelně rozdělil na dvě strany. Ten jeden Slavii ještě věří, pro ten druhý už Pražané skončili. A jak se líbil výkon Slavie vám? Hlasovat můžete na konci článku.

"Zaspali jsme začátek, domácí dali oba góly po našich chybách. Hráči se zmátořili, hlavně v druhém poločase jsme si vytvořili gólové šance, bohužel gól se nám vstřelit nepodařilo. Ztížili jsme si to, ale věřím, že když podáme výkon jako v druhém poločase, ještě k tomu třeba něco přidáme a proměníme šance, můžeme to v odvetě zvládnout," řekl na tiskové konferenci trenér Slavie Jaroslav Šilhavý, který celé představení svých svěřenců na Kypru zhodnotil úplně přesně.

 

 

Než se Slavia na třetím největším ostrově ve Středozemním moři rozkoukala, už prohrávala 0:2 a to svítila na tabuli teprve desátá minuta utkání.

 

Jenže pak byli Pražané lepší a měli více ze hry. Z jejich aktivity pramenily i velmi solidní šance, ale gól z toho Slavia vytěžit nedokázala. A to by ji mohlo v odvetě mrzet. "Dobrý den, nehledáte útočníka? Když tak bych si kopnul," píše ironicky jeden z fanoušků v diskuzi na sociální síti. "Velké zklamání. Bude to hrozně těžké. Konec, s postupem se můžeme rozloučit," shodovali se mnozí.

 


Jenže i za složité situace se najdou tací, kteří stále věří. "Doma to urveme a skupina čeká. Stále věříme a budeme tým podporovat ze všech sil," píší ti, kteří nad sešívanými ještě nezlomili hůl.

 

 


"Před 3 roky jsme se se štěstím zachránili v lize a dnes jsme prohráli v kvalifikaci o Ligu mistrů v zápase, kdy nás soupeř předčil pouze v produktivitě, herně nikoliv. Tak se zase vraťme zpátky na zem, loňský titul byl tak trochu zázrak, ale vybudování konkurence schopného týmu v evropském měřítku bude chtít ještě čas," shrnul velmi výstižně současnou situaci Slavie jeden z fanoušků.

 


Kdyby chtěla Slavia pomýšlet na účast v Lize mistrů, bude muset za ideálního stavu vyhrát doma v Edenu nad Nikósií 3:0. Pokud Pražané navážou na výkon z druhé půlky utkání na Kypru, není nic nemožné, ale při střelecké mizérii dát tři góly snadné nebude.
 

Anketa

Jakou známku od vás Slavia za včerejší výkon dostane? (1 nejlepší)

Hlasovalo 274 lidí.

lju TN.cz