Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2018
ms 2018 to se tedy nepovedlo...

Nejvlivnější muž Anglie si uřízl ostudu! Rasisticky urazil Senegal

Alan Michael Sugar
Zdroj: Profimedia

Anglie řeší pořádný skandál, kterého se dopustil Alan Sugar, multimilionář a jeden z nejvlivnějších lidí v zemi. Bývalý majitel fotbalového Tottenhamu si totiž dovolil napsat rasistickou poznámku směrem k fotbalistům Senegalu.

Na úvod něco málo o Sugarovi. Tenhle britský magnát a šlechtic je v Anglii považován za jednu z nejvlivnějších osobností na ostrovech. Má vlastní pořad na BBC, deset let vlastnil klub Tottenham Hotspur a patří mezi 100 nejbohatších Britů.
 


 

Po seznační výhře Senegalu nad Polskem si chtěl na adresu Afričanů zavtipkovat, ale hodně přestřelil. Na svůj Twitter umístil fotografii jejich základní sestavy v koláži se slunečními brýlemi a kabelkami. Fotku pak otitulkoval: Poznávám některé ty chlápky z pláže z Marbelly. Tihle vám obstarají úplně všechno! (volně přeloženo).

Příspěvek Alana Sugara
Zdroj: Twitter Příspěvěk, kterým Sugar naštval celou Anglii.

Narážel tak na známé prodejce z písčitých pláží na jižním pobřeží Španělska, kam míří hodně Afričanů za účelem rychlého výdělku.

 

Jenže vtipem spíše rozvířil debatu o rasismu a zaujatosti, takže vzápětí musel vysvětlovat, že to myslel jako legraci a příspěvek raději stáhl. Později pak ještě přidal další příspěvek ve kterém se Senegalcům na dálku omluvil."Neměl jsem v úmyslu někoho urazit. Bylo to nevhodné a omlouvám se," sypal si popel na hlavu Lord Sugar.

mm TN.cz