Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
novasport Premier League Darts

Největší šoumen touží po konci prokletí. Poslední krok ho čeká dnes

Peter Wright
Zdroj: Profimedia

Skotský showman Peter Wright letos prožívá jednu z nejlepších sezón ve svém životě a před finále Premier League má konečně šanci na zisk velké trofeje a také pohádkovou výhru ve výši téměř 8 000 000 korun. Zda se mu to podaří, bude k vidění i na obrazovkách Nova Sport 2 dnes od 20:05.

Sedmačtyřicetiletý Snakebite, jak se Wrightovi přezdívá, se dlouhodobě pohybuje v elitní desítce, avšak výhra v prestižním turnaji se mu dlouho vyhýbala. Své prokletí zlomil až letos v březnu, když vyhrál UK Open a ukázal tak, že není jen hráčem s nejoriginálnější vizáží.


Dnes ho čeká další velké finále, ve kterém se může neodmyslitelně zapsat mezi legendy. Poslední čtyřka, která po 15 týdnů bojovala o postup do play off, je ale nesmírně nabitá. Spolu s Wrightem se o trofej popere loňský šampion a světová jednička Michael van Gerwen, hrající legenda Phil Taylor a bývalý světový šampion Gary Anderson. Nejlepší čtveřice si tak za účast na londýnském finálovém večeru přijde na téměř 2 500 000 korun. Vítěz k tomu také dostane téměř 8 milionů a to už stojí za snahu.


Zda Snakebite překročí svůj stín a urve jednu ze dvou nejcennějších trofejí na okruhu, se teprve ukáže. V cestě mu bude stát nejprve Phil Taylor a následně vítěz duelu Gerwen – Anderson. Zda to dokáže, bude k vidění nejen v Londýně, ale také na Nova Sport 2 dnes od 20:05.

 

ram TN.cz