Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2018
Hokej česká extraliga

Po 31 letech překonal Reichela: Myšák nejmladším hráčem historie!

Jan Myšák
Zdroj: Profimedia

Nejmladším hokejistou v historii, který nastoupil v české extralize za Litvínov, byl Robert Reichel. V sezoně 1987/88, kdy debutoval, mu bylo 16 let, 2 měsíce a 27 dnů. Jenže dnes ho předčil jiný litvínovský hráč a to Jan Myšák. Ten je ještě o šest dnů mladší, než byl při své premiéře Reichel.

Není nejmladším hráčem extraligy v historii, ale i tak překonal velmi cenný rekord. Jan Myšák se stal nejmladším hráčem Litvínova, který za tento severočeský klub nastoupil v české nejvyšší soutěži. Historii přepsal po dlouhých 31 letech, když dnes debutoval za Chezu v zápase proti Mladé Boleslavi.

 

Od Myšáka se čekají velké věci. V loňské sezoně, v dorostenecké lize, nasbíral za 12 zápasů 59 bodů. Trenérský štáb Litvínova si ho nemůže vynachválit a už v přípravě se přesvědčil o tom, že tenhle mladík může měřit síly s dospělými.

 

 

Nejmladším hráčem v historii extraligy byl Michail Jaškin. Ten se v roce 2005 objevil na ledě v dresu Vsetína při jednom střídání, na které šel se svým otcem Alexejem, který je zároveň i otcem známějšího Dmitrije, jenž hraje v NHL.

 

V extraligové kronice jsou zapsáni i čtyři hráči, kterým bylo při debutu teprve patnáct. Jednalo se o Adama Sedláka (Vítkovice), Rostislava Olesze (Vítkovice), Matěje Stříteského (Vsetín) a Davida Šticha (Plzeň).

lju TN.cz