Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
UFC Noc bojů

Top zápasník na planetě? "Mighty Mouse" zlomil historický rekord!

Demetrious Johnson
Zdroj: Profimedia
Demetrious Johnson

UFC má za sebou další galavečer. Nabídl skvělé zápasy a na některé z nich se jen tak nezapomene. Zejména na ten v podání Demetriouse „Mighty Mouse“ Johnsona. První a doposud jediný šampion muší váhy obhájil pojedenácté svůj titul a překonal rekord Andersona Silvy.

Las Vegas se ještě teď vzpamatovává ze šíleného útoku, který se ve městě stal tento týden. Jistý Stephen Paddock zde postřílel 59 návštěvníků koncertu country hudby a přes 500 dalších jich zranil. UFC bere toto město jako svůj domov a dnešní večer měl mimo zábavy za také pomoci pozůstalým po obětech děsivého masakru. Všichni zápasníci na sobě měli oblečení s heslem, které se týkalo zmíněné podpory a mnozí pak posílali vlídná slova pozůstalým i při pozápasové řeči.

 

 

Pořádnou show v Las Vegas načal bývalý šampion těžké váhy Fabricio Werdum. Za pouhou minutu dokázal přes páku na ruku odklepat svého narychlo zaskakujícího soupeře, pro kterého to byla tvrdá lekce.

 

Mnohem vyrovnanější souboj byl k vidění v hlavním zápase. Kevin Lee a Tony Ferguson si v minulosti vyměnili desítky nepěkných slov a v oktagonu se jejich rivalita měla konečně na vždy vyřešit. Lee působil i přes problémy s váhou v prvním kole skvěle, ale dostat Fergusona do potíží je pro mnohé nadlidský úkol. Fergusonova vytrvalost v kombinaci s neotřelým stylem byla postupem času nad Kevinovy síly a tak přišla v třetím kole submise, která vše ukončila. Ferguson je tak s deseti vyhranými zápasy v řadě novým prozatímním šampionem a může jen očekávat návrat Conora McGregora, poté totiž přijde čas na sjednocení titulů.

 

Tony Ferguson
Zdroj: Profimedia
 

 

Největší pozornost večera si však vysloužil Demetrious „Mighty Mouse“ Johnson. První a doposud jediný šampion muší váhy dnes po jedenácté obhájil svůj titul a překonal tak rekord Andersona Silvy. Pokud by v učebnicích měla být fotografie u zápasníka MMA, byl by to právě Johnson. Jeho styl nemá žádnou slabinu a je schopný své soupeře knokautovat, uškrtit, přezápasit či zničit v klinči.

 

Nedělním soupeřem mu byl mladý a žíznivý Ray Borg. Celou dobu se držel statečně, nicméně "Mighty Mouse" byl po celou dobu minimálně o jeden, dva kroky napřed. Ukončení ale nakonec přišlo a to v pátém kole, kdy jsme mohli vidět chmat, který byl na obrazovkách k vidění snad poprvé.

 

 

Johnson si svého soupeře hodil do vzduchu a během letu mu nasadil páku na ruku, tak aby ho dokázal odklepat. Johnson je také velký fanoušek videoher a má i svůj herní kanál, kde ho můžete sledovat. Možná právě během hraní her nabral inspiraci pro tento neobvyklý kousek.

Lukáš Zduba TN.cz